Wczytuję dane...
Kod EAN: 9788368814071
Waga produktu: 1.200 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788368814071
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawnictwo: aba

Dr Binzel stosował Letril (witaminę B17) oraz inne terapie żywieniowe w leczeniu pacjentów chorych na raka od połowy lat 70. XX w. Jego osiągnięcia były zdumiewające. Był jednym z tych rzadkich ptaków, które są w stanie opuścić stado i latać samotnie. Odrzucił wygody i nagrody wynikające z konformizmu i zamiast tego wybrał trudną drogę uczciwości. Aby praktykować medycynę zgodnie ze swoim sumieniem, musiał stanąć naprzeciw całego establishmentu medycznego. Wygrał, choć była to walka nierówna. Tytuł tej książki, Przeżyli i mają się dobrze, odnosi się do szczęśliwej grupy pacjentów, którzy trafili pod opiekę dr. Binzela. Wielu z nich usłyszało wcześniej, że nie ma dla nich nadziei i że w najlepszym razie pozostało im kilka tygodni lub miesięcy życia. Lata później słowa ?przeżyli? i ?mają się dobrze? nabierają dla nich głębokiego znaczenia ? w pełni zrozumiałego jedynie dla tych, którzy naprawdę stanęli twarzą w twarz ze śmiercią. W swojej książce dr Binzel dzieli się refleksją: czy istnieje szansa, że terapia żywieniowa zostanie kiedyś zaakceptowana przez środowisko medyczne? Jego zdaniem, zanim to nastąpi, muszą się wydarzyć dwie rzeczy: 1.Środowisko lekarskie jako całość będzie musiało uświadomić sobie, że przez lata koncentrowało się na niewłaściwym celu ? i że dopóki leczenie będzie skupione wyłącznie na guzie, wyniki terapii nie ulegną poprawie. 2.Lekarze będą musieli zaakceptować fakt, że jakość i długość życia pacjentów stosujących terapię żywieniową często przewyższa to, co oferują obecne metody leczenia ? innymi słowy, że ci pacjenci czują się lepiej i żyją dłużej. Ostatecznie prawdziwą miarą dobrego lekarza nie jest wyłącznie to, ile wie, ale przede wszystkim to, czy ma odwagę szukać, odkrywać, a następnie stosować takie formy leczenia, które ? w jego przekonaniu ? dają pacjentom największą szansę na ŻYCIE W ZDROWIU.

Polecamy także